Zamiast samochodem lub autobusem, do pracy można przyjechać rowerem. Jest to opcja zdrowsza i tańsza, a co więcej, szybsza. Pozwala uniknąć korków, które, jak dobrze wiemy, są nieodłącznym elementem krakowskich ulic.  
Wokół naszego biura jest wiele ścieżek rowerowych, ale chcielibyśmy przedstawić Wam tylko kilka z nich.
 
Naszą pierwszą propozycją jest trasa północno-zachodnia od strony Wawelu. Możecie podążać tą ścieżką wzdłuż Wisły. Jest to trasa oblegana przez rowerzystów, rolkarzy i biegaczy. Dlatego też radzimy uważać, bo łatwo można się zagapić, podziwiając widoki.  

Od strony Wieliczki prowadzi kolejna ścieżka, przebiegająca tuż obok Kopca Kraka. Jest to trasa niezwykle malownicza i przyjemna. 

Od strony Płaszowa trasa rowerowa prowadzi obok Zalewu Bagry, znanego w Krakowie punktu wakacyjnego odpoczynku. Jako ciekawostkę możemy dodać, że nazwa tego zalewu pochodzi od niemieckiego słowa Bagger, oznaczającego koparkę.  

Ostatnia trasa, którą chcielibyśmy przedstawić, prowadzi z Nowej Huty przez Czyżyny. Niedaleko tej trasy znajduje się Park Lotników Polskich z Ogrodem Doświadczeń im. Stanisława Lema. Dzięki temu droga do pracy staje się zdecydowanie przyjemniejsza.  

Miłośnicy jazdy na rowerach swoje rowery mogą pozostawić przed budynkiem przy ul. Jana Dekerta 24 oraz na parkingu na dwóch poziomach –1 oraz –2.  
Dla zainteresowanych dołączamy link do wszystkich krakowskich tras: 
https://ztp.krakow.pl/rower/mapy-rowerowe/mapa-rowerowa-daroplan#12.51/50.03073/19.9755 
Be the first one to leave a comment!
Sign in or join to post new comments